سه چیپست جدید برای پشتیبانی از پردازنده‌های Ryzen Threadipper 3000

این اواخر ما شاهد اطلاعات لو رفته زیادی از پردازنده‌های سری AMD Ryzen Threadripper 3000 بوده‌ایم. که قرار است نسل بعدی HEDTهای تیم سرخ را بر پایه معماری Zen 2 شکل دهند. در حالیکه لاین آپ فعلی Threadripper با پلتفرم X399 سازگار بوده، به نظر می‌رسد AMD به دنبال آماده کردن یک سری چیپست جدید برای نسل بعدی خود است.

این سه مدل چیپست جدید توسط USB-IF و تحت لیست AMD 2019 Premium Chipset لو رفته‌اند. این لیست به چیپست از قبل عرضه شده X570 برای رایزن‌های دسکتاپ و سه نمونه دیگر که شامل TRX40، TRX80 و WRX80 می‌شود، اشاره کرده است. جزئیات دیگری در این لیست وجود ندارد اما خیلی جالب است که در این صفحه چیپست‌ها را به عنوان محصول 2019 ذکر کرده که یعنی ما شاهد عرضه آنها همین امسال خواهیم بود.

به خود چیپست‌ها که برسیم، حدس و گمان‌هایی درباره اینکه نحوه نامگذاری به چه معناست وجود دارد. نامگذاری TRX در واقع برای پردازنده‌های حرفه‌ای Threadripper بوده در حالیکه WRX در واقع به پردازنده‌های رده Workstation یا ایستگاه کاری Ryzen Threadripper اشاره می‌کند. سال گذشته پردازنده‌های AMD Ryzen Threadripper 2000 در دو دسته منتشر شدند، سری بالا رده که با پسوند WX و تعداد هسته بالاتر و بهینه‌تر برای امور ایستگاه‌های کاری همراه بودند. همچنین باقی لاین آپ که با پسوند X ذکر شده و بیشتر به افراد حرفه‌ای که یک وضعیت گیمینگ خوب به همراه هسته‌های زیاد برای امور دیگر مانند استریم یا خلق محتوا تعلق داشتند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.