کمپانی AMD با گرافیک های NAVI به سراغ ایستگاه کاری(WORKSTATION)میرود

ظاهرا AMD تصمیم گرفته با ریز معماری گرافیک های NAVI خود به سراغ ایستگاه کاری(WORKSTATION) برود و به زودی محصولات جدیدی را وراد بازار جهانی کند
در حالی که اکثر خبرهای هفته ی گذشته حول محور پردازنده های رده EPYC کمپانی AMD گذشت
اما اکنون به نظر میرسد که این کمپانی یک معماری گرافیکی NAVI 14 را برای استفاده در سطح استگاه کاری (WORKSTATION) دارد توسعه میدهد
همانطور که توسط Phronix گزارش شده است ، یک زوج از درایورهای DRM هسته AMDGPU Linux شناسه دستگاه را برای سه کارت گرافیک ایستگاه کاری مختلف که براساس گزارش ها از معماری Navi 14 تهیه شده اند ، نشان می دهند. ابتدا در ماه ژوئن از وجود Navi 14 در درایور لینوکس مطلع شدیم.کارت گرافیک ادعا شده Navi 14 با 24 واحد محاسبه (CU) و 4 گیگابایت حافظه یک ماه بعد یعنی در ماه جولای ظاهر شد.
طبق مشاهدات این هفته اولین بار است که سیلیکون Navi 14 با یک محصول ایستگاه کاری همراه است.


توضیحات مربوط به بررسی ها به طور خاص بیان می کند که شناسه این سه دستگاه شامل 0x7341 ، 0x734 و 0x734F برای SKU های ایستگاه کاری است. به طرز عجیبی ، دستگاه 0x734F به طور خاص به WKS SKU Pro-XLM اشاره می کند ، که تا به امروز آن را ندیده ایم. پیش بینی می شود که مدل Navi 14 کمترین نوع از تولید محصولات سطح AMD NAVI باشد،مانند سری Radeon RX 5500 یا RX 5600. بنابراین منطقی است که گمان کنیم که سه شناسه دستگاه جدید Navi 14 نمایانگر کارتهای گرافیکی ایستگاه کاری هستند.
فراموش نکنیم که AMD موارد دیگری نیز در ادامه راه مد نظر دارد تا کاربران ایستگاه کاری بتوانند به دنبال آن باشند. طبق گفته های این تراشه ساز ، روی Arcturus کار می کند ، که ظاهراً یک کارت گرافیک مبتنی بر Vega است که به طور بالقوه بر روی یک فرایند تولید 7 نانومتری پیشرفته تمرکز دارد.
کمپانی AMD هم اکنون مدتی است که سهواً از طریق تکه های AMDGPU اطلاعاتی را به ما میدهد. امیدواریم کمپانی AMD این شیوه را ادامه دهد و به زودی می توانیم دقیقاً بگوییم که AMD برای ناوی و ایستگاه های کاری برنامه ریزی می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.