کمپانی AMD عرضه پردازنده RYZEN 9 3950X را به تاخیر انداخت

AMD پیش از این اعلام کرده بود که Ryzen 9 3950X ، یک پردازنده ی 16 هسته ای با 32 thread است که برای دسک تاپ اصلی درسپتامبر2019 عرضه خواهد شد ، اما امروز این شرکت اعلام کرد که تا اکتبرعرضه این پردازنده را را به تأخیر می اندازد،علت این اقدام چیست؟در ادامه با ما همراه باشید.
شرکت AMD امروز برای اولین بار اعلام کرد که پردازنده های نسل سوم Threadripper در ماه نوامبر راه اندازی می شوند ، اگرچه در تصویر مشخص است که آنها به جای 32 هسته یا حتی 64 مورد انتظار ،پردازنده ی 24 هسته خواهند داشت.شرکت AMD امروز دلیل تاخیر در عرضه ی RYZEN 3950 X را چنین عنوان کرده است.

این بیانیه رسمی است:

ما در حال تمرکز بر برآورده کردن تقاضای شدید پردازنده های نسل سوم AMD Ryzen در بازار هستیم و اکنون قصد داریم در ماه نوامبر AMD Ryzen 9 3950X و اعضای اولیه خانواده پردازنده های نسل 3 AMD Ryzen Threadripper را تولید کنیم. ما اطمینان داریم که وقتی علاقه مندان به اولین پردازنده دسک تاپ اصلی 16 هسته ای دنیا و نسل بعدی پردازنده های دسکتاپ سطح بالا ما دست پیدا کنند ،متوجه میشوند که تاخیر ارزشش را داشته است.

گذشته از ذکر 24 هسته ، AMD جزئیات خاصی از تراشه های Threadripper جدید به ما نمی دهد. هیچ دلیلی از کمبود دلایل احتمالی شرکت در تاخیرعرضه ی Ryzen 9 3950X وجود ندارد ، و بدیهی ترین آن تلاش های این شرکت برای برآورده کردن سطح فعلی تقاضا برای تراشه های بالاترین سطح خود است.
Ryzen 9 3900X فوق العاده 12 هسته ای AMD کمیاب است و دو ماه و نیم پس از راه اندازی آن در خرده فروشی ها بسیار نادر است و منجر به افزایش قیمت خرده فروشان شخص ثالث می شود. در حالی که ما در چند هفته اول رونمایی عادت کرده ایم که تراشه های Intel و AMD را از نظر کمی ارائه دهیم ، اما کمبود مداوم 3900X نسبت به سایر پردازنده ها برجسته تر است. این امر به حدس و گمانهای زیادی منجر شده است…
پردازنده های مراکز داده EPYC Rome نوید بخش ، جایی که تقاضا به دلیل ترکیبی باورنکردنی از قیمت ، کارایی و ویژگی های برجسته ، مطمئناً زیاد است. در حقیقت ، این شرکت دو روز پیش نسخه جدیدتر و سریع تری از این تراشه ها را معرفی کرد.
تصمیم AMD برای استفاده از همان محاسبات قالب 7 نانومتری برای هر دو نسخه از تراشه ها ، نمونه فوق العاده ای از استفاده به آن اجازه می دهد تا ضمن به حداکثر رساندن ظرفیت تولید TSMC ،مقیاس بدست آوردن اقتصاد چشمگیر را تحقق بخشد ، اما منطقی است که فرض کنید اگر وجود داشته باشد می تواند به عنوان محدودیت نیز عمل کند.
AMD به دنبال یک استراتژی جدید برای ارائه تراشه ها با ترکیبی از هسته های سریع و نه چندان سریع است ، که ما پس از راه اندازی سری Ryzen 3000 کشف کردیم ، که همچنین ظرفیت تولید را به حداکثر می رساند. حتی اگر شایعات منجر به سفارشات 7 نانومتری جدید در TSMC شایع شود ، منطقی است که فرض کنیم AMD برای سناریوی احتمالی همزمان ، هرگونه سناریوی احتمالی را در نظر گرفته است ، بنابراین این حکم مشخص می شود که آیا این تنها منبع تأخیر است.
در حالی که تأخیر در عرضه 3950X برای علاقه مندان ناامید کننده و برای کسانی که به دنبال سطح جدیدی از عملکرد در دسک تاپ اصلی است ، AMD اعلام کرد که عرضه پردازنده های نسل سوم Ryzen Threadripper در ماه نوامبر آغاز می شود.
امروز اولین یادداشت رسمی AMD برای تاریخ عرضه تراشه های جدید منتشر شده است ، هرچند که قبلاً شاهد معیارهای زیادی بودیم که ورود قریب الوقوع آنها را پیش بینی می کند. همچنین به نظر می رسد AMD اکنون خط Threadripper را به دو دسته کارگاه و کلاس مصرف کننده تقسیم می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.