• صفحه اصلی
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • کمپانی AMD با فروش دو برابری پردازنده در بازارهای جهانی اینتل را پشت سر گذاشت

کمپانی AMD با فروش دو برابری پردازنده در بازارهای جهانی اینتل را پشت سر گذاشت

علاقه مندان به فناوری از زمان آغاز اولین اطلاعات بدست آمده از آینده معماری ZEN،پردازنده های AMD نظرشان را جلب کرده است.اما این اولین بار است که یک خرده فروش بزرگ آنلاین به تفکیک آمار فروش پردازنده های ای ام دی و اینتل را ثبت می کند. حدس بسیاری از ما درست بود. Mindfactory یکی از بزرگترین خرده فروشان آلمانی است ونمودار آنها نمونه قابل توجهی ازفروش دقیق پردازنده های دو کمپانی را با تفکیک نسل و قیمت نشان می دهد.

داده های خرده فروش آلمانی Mindfactory.de نشان می دهد که فروش پردازنده های ای ام دی به طور مداوم بعد از نیمه دوم سال 2018 اینتل را شکست داده است.
داده ها به وضوح نشان می دهد که فروش AMD در پشت معماری ZEN قرار دارد. در واقع اگر به نمودار نگاه کنید ، به محض شروع Summit Ridge به شدت فروش افزایش می یابد. در حقیقت AMD نیز برای مدت زمان کوتاهی قبل از سال 2018 ، از اینتل در سهم بازار پیشی گرفت.

نمودار بالا تعداد پردازنده های فروخته شده را نشان می دهد و به وضوح می بینید که با هر نسل پیاپی Zen (Summit Ridge، Pinnacle Ridge، Matisse) AMD باعث فروش بیشتر پردازنده های AMD در Mindafactory.de شده است.
این آمار فوق العادست است زیرا نشان می دهد که AMD موفق شده است نه تنها سهم بازار را در پویایی بازار قدیمی بدست آورد بلکه کل بازار موجود را با ایجاد محصولی که مشتریان اکنون مایل به خرید آن هستند ، گسترش دهد (چیزی که اینتل قبلاً حق بیمه سنگینی را برای آن پرداخت و اعتقاد داشت. هیچ بازاری برای رقابت) وجود ندارد. عملکرد ماتیس شواهدی است که نشان می دهد صنعت کامپیوتر مرده و یکنواخت نیست و فقط به انگیزه نوآوری گاه به گاه نیاز دارد تا آن را به توانایی های جدید منتقل کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.