• صفحه اصلی
  • >
  • سرور
  • >
  • افزایش انفجاری 10 درصدی فروش پردازنده های سرور EPYC کمپانی AMD و برنامه ریزی فروش در سال 2020

افزایش انفجاری 10 درصدی فروش پردازنده های سرور EPYC کمپانی AMD و برنامه ریزی فروش در سال 2020

کمپانی AMD تاکنون ماجراجویی های کاملاً خارق العاده ای با پردازنده های EPYC مبتنی برZEN خود داشته است ، نه تنها آنها را به فضای سرور برگردانده بلکه به شرکتی خطرناک و بسیار بزرگ برای رقیبان تبدیل شده.
کمپانی AMD با عرضه موفق و تبلیغات گسترده و بازدهی بسیار بالا به خواسته های خود رسیده است اما به نظر می رسد این شرکت به زودی به اولین نقطه عطف خود در سهم بازار سرور CPU دست پیدا می کند.

درخواست برای نسل دوم پردازنده ای EPYC در بازارهای جهانی شدیدا رو به افزایش است

در گزارشی که توسط DigiTimes منتشر شده است ، بیان شده که انتظار می رود AMD ده درصد از سهم بازار CPU سرور را تا سال 2020 بدست آورد. اکنون 10٪ قابل توجه به نظر نمی رسد اما باید در نظر داشته باشیدآنها توانستند پردازنده های نسل اول EPYC خود را در سال 2017 راه اندازی کنند. اگر AMD بتواند سهم فروش سرور خود را تا 10٪ و بعد از بیشتر ارتقا دهد ، می تواند فشار بیشتری بهپردازنده های Xeon اینتل وارد کند.

پردازنده های سرور EPYC نسل دوم AMD به تازگی سفارشات قابل توجهی از طرف پخش کننده های مهم IT مانند Dell ، IBM و نوکیا گرفته اند،در حالی که فروشنده تراشه شانس خوبی برای کسب بیش از 10٪ از سهم بازار سرورها تا پایان سال 2020 دارد.

منبع DigiTimes

کمپانی AMD قطعاً سفارشات و معاملات زیادی را برای پردازنده های نسل 2 EPYC خود فراهم کرده است و پیش بینی می شود برخی ابر رایانه های بعدی از ترکیب EPYC برای نسل بعدی خود استفاده کنند. راندمان عملکرد و تعداد کل هسته ها و رشته هایی که روی پردازنده های AMD EPYC بدست می آورید باعث می شود تا چندین شرکت بزرگ نظرشان به EPYC جلب شود که می تواند منجر به برخورداری AMD سهم ده درصدی زودتر از حد انتظار شود.

اگر به یاد بیاورید در ژوئن سال 2018 ، مدیرعامل سابق اینتل ، برایان کرزانیچ اظهار داشت که این وظیفه آنهاست که اجازه ندهند شرکت AMD از بازار سرور سهم پانزده تا بیست درصدی را بدست آورد.
با این حال ، در کمتر از سه سال ، AMD سهم معقولی از بازار را برای پردازنده های سرور بدست گرفته است که به طور مداوم در حال رشد است. در حال حاضر ، ناظران بازار اظهار داشته اند كه AMD دارای سهم بازار پردازنده سرور بیش از 5٪ است. شماره های رسمی AMD برای Q2 2019 سهم بازار 4.8٪ را نشان می داد اما نسل دوم پردازنده های EPYC شرکت ای ام دی در آن زمان در دسترس نبود. بنابراین اگر یک نسل EPYC به تنهایی بتواند حدود 5٪ از سهم بازار را بدست بیاورد،نسل دوم بدیهی است که بتواند سفارشات بیشتری نسبت به نسل 1داشته باشد و قطعا از سهم فروش 10درصد فراتر خواهد رفت.
یکی از بزرگترین مزیت پردازنده های EPYC Rome نسبت به قطعات Intel این است که سوکت EPYC با Naples سازگار خواهند بود ، بنابراین همه فروشندگانی که از ناپل استفاده کرده اند ، برای پردازنده های AMD نسل بعدی 7 نانومتر EPYC Rome سازگاری کاملی دارند. روز اول AMD همچنین خط Zen 4 EPYC خود را اعلام کرده بود که هم اکنون در مرحله طراحی است و به عنوان “جنوا” شناخته می شود.

اهداف و نقشه راه کمپانی AMD برای معماری های ZEN 3 و ZEN 4
به نظر می رسد AMD با پردازنده های سرور EPYC خود حتی در مقایسه با سیستم های خانگی و اداری آنها در وضعیت خوبی قرار دارد. اگر همه چیز به آسانی برای AMD و نقشه راه طولانی مدت Zen آنها در سالهای آتی اجرا شود ، می توانیم آنها را دوباره حاکم بر همه بخشهای بازار CPU ببینیم. AMD EPYC Rome قبلاً معاملات عمده ای را با آمازون (AWS) تضمین کرده است و همچنین می تواند پردازنده های 7 نانومتری رم را برای تأمین قدرت ابر رایانه Atos BullSequana XH2000 فراهم کند در حالی که یک خط EPYC نسل آینده می تواند از ابر رایانه ای Frontier که توسط وزارت انرژی ایالات متحده ساخته می شود ، استفاده کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.