• صفحه اصلی
  • >
  • سرور
  • >
  • قدرتمندترین ابر رایانه اروپا مجهز به 748,544 هسته پردازنده های EPYC کمپانی AMD

قدرتمندترین ابر رایانه اروپا مجهز به 748,544 هسته پردازنده های EPYC کمپانی AMD

موفقیتی دیگر برای کمپانی AMD رقم خورد،11969 پردازنده،تعداد کل 748،544 هسته وحدود 1.5 میلیون رشته اضافه همه در زیر یک سقف!!!

دولت انگلستان امروز اعلام كرد كه یک قرارداد را برای ابر رایانه ملی نسل بعدی این كشور به Cray ، یك شركت فوق تخصص رایانه ای اختصاص داده است. ابر رایانه جدید با نام ARCHER2 در دانشگاه ادینبورگ مستقر خواهد شد و با پردازنده های AMD EPYC Rome ساخته خواهد شد.

ابر رایانه ARCHER2 گامی مهم در جهت توانایی برای جامعه علمی انگلستان به شمار می رود ، با این سیستم انتظار می رود که هنگام عملیاتی شدن در ماه مه سال 2020 این ابر رایانه در بین سریعترین سیستم های کاملاً عمومی (فقط CPU) قرار بگیرد.
AMD قدرتمندترین وسریعترین ابر رایانه اروپا را با قدرت 748،544 هسته ZEN2 را درانگلستان دارد.

سیستم ابر رایانه ARCHER1 مستقر در ادینبورگ برای اولین بار در سال 2013 بر اساس طرح Cray XC30 معرفی شد و از آن زمان توسط محققان نیازمند به قدرت محاسباتی بسیار بالا مورد استفاده قرار گرفته است. اما امروزه ARCHER 1 که زمانی جایی در بین 20 ابر رایانه برتر جهان را دارا بود ، دیگر آن توانایی و قدرت گذشته را ندارد و زمان جایگزینی آن فرا رسیده است.

به این ترتیب ، این مرکز اعلام کرد که برای ساخت ابر رایانه Archer 2 که با پردازنده های AMD EPYC Rome مبتنی است ، با Cray قرارداد بسته است.

ARCHER 2 به طور متوسط ​​11 برابر سریعتر از مدل قبلی خود عمل می کند.

در ادامه میتوانید عملکرد و ویژگی های فوق العاده این ابر رایانه را مشاهده فرمائید:

نرم افزار هوشمند ARCHER2 دارای محیط برنامه نویسی و این سیستم به Cray’s Linux متکی خواهد بود ، که به طور ویژه برای پردازنده های AMD EPYC ROME بهینه سازی شده است

با آغاز به کار ARCHER2 در سال آینده ، انتظار می رود که جزو 5 ابر رایانه قدرتمند در جهان و قوی ترین ابر رایانه متکی به پردازنده در جهان باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.