اطلاعات جدید از پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 3960X,3970X,3990X

روز گذشته اطلاعات جدیدی از پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 3960X,3970X,3990X و تاریخ عرضه ی آنها به همراه مادربرد TRX 40 منتشر شد.

تاریخ راه اندازی و عرضه پردازنده های سری AMD Ryzen Threadripper 3000 در جدیدترین اطلاعات بدست آمده از Videocardz تأیید شده است. این اطلاعات شامل سه مورد کالای خاص برنامه ریزی شده را به همراه اعلانات معرفی سری +AMD TR4 که در ماه نوامبر عرضه می شود ، تأیید می کند.

اعلامیه غیر رسمی اشاره به عرضه پردازنده های AMD Ryzen Threadripper 3960X با 24 هسته و AMD Ryzen Threadripper 3970X با 32 هسته و مدل پرچمدار و مورد انتظار AMD Ryzen Threadripper 3990X برنامه ریزی شده برای تاریخ 5 نوامبر،و اولین سری از لیست کالاهای اختصاصی در تاریخ 19 نوامبر راه اندازی میشوند.مسئله مهم تر اینکه مدل پرچمدار که به احتمال بسیار زیاد مدل 3990X است در ماه ژانویه معرفی خواهد شد.

متاسفانه هیچ اشاره ای در مورد Ryzen Threadripper 3980X توسط این منبع وجود ندارد اما این امید وجود دارد که بزودی اخبار در مورد این پردازنده به بیرون درز پیدا کند.
با توجه به جزئیات منتشر شده به نظر میرسد که AMD سه پردازنده از نسل سوم Ryzen Threadripper به همراه مادربردهای TRX40 مربوطه خود را بر اساس سوکت +TR4 در تاریخ 5 نوامبر معرفی خواهد کرد. مشخصات کامل هر پردازنده (به جز 3990X) رونمایی می شود. پیش بینی می شود اطلاعاعت تکمیلی و بررسی ها در 19 نوامبر افزایش یابد. پرچمدار 3990X فقط در اوایل ماه نوامبر با ارائه جزئیات بیشتر و برنامه ریزی شده برای ژانویه سال 2020 تیزر را بدست می آورد.

به احتمال زیاد پردازنده Ryzen Threadripper 3990X ،که پرچمدار این نسل است با ارائه 64 هسته و 128 رشته ،با یک برنامه ریزی پیچیده بعد از CES 2020 معرفی می شود. جالب است كه AMD در ماه نوامبر دو SKU خواهد داشت در حالی كه آنها اظهار داشتند كه سری نسل سوم Ryzen Threadripper با یک محصول اختصاصی 24 هسته ای / 48 رشته ای برتر خواهد بود. این مدل به عنوان Ryzen Threadripper 3960X اطلاعتی از آن منتشر شده است ، بدین معنی که Ryzen Threadripper 3970X تعداد بیشتری هسته و رشته را در خود جای می دهد. بسیار محتمل است که این تاریخ عرضه ها تغییر کرده باشند ، اما هنوز این ایده را به ما می دهد که کی انتظار می رود AMD از پردازنده های HEDT نسل بعدی خود پرده برداری کند.

اطلاع منتشر شده از نسل سوم پردازنده های Ryzen Threadripper (این اطلاعات تایید نشده است)
قیمت ، مشخصات و کارایی که می توان انتظار داشت

خانواده سری AMD Ryzen Threadripper 3000 از لحاظ داخلی با عنوان “Castle Peak” شناخته می شوند و گفته می شود که رهبری غالب را در بازار HEDT به ارمغان می آورد. این خانواده ثابت خواهد کرد که از نظر عملکرد و راندمان کلی یک قدرت جدید خواهد بود ، در حالی که ویژگی های جدید این پلتفرم در مادربردهای جدید و پیشرفته +TR4 معرفی خواهند شد که شایعه شده دارای یک سوکت اصلاح شده و یک چیپست جدید هستند که باعث سازگاری پردازنده های قدیمی تر در سری جدید می شود.

در حال حاضر ، گزارش ها حاکی از وجود دو سیستم عامل مجزا برای علاقه مندان به تراشه های ایستگاه کاری، TRX40 و WRX80وجود دارد. جزئیات این سیستم عامل ها را در زیربرای شما ذکرکرده ایم.

علاقه مندان به پردازنده های سری Ryzen Threadripper 3000 و TRX40

پلتفرم TRX4 HEDT دارای حافظه چهار کانال ، پشتیبانی از حافظه UDIMM با 2 DIMM در هر کانال و حداکثر 256 گیگابایت ظرفیت در هر کانال است. این بدان معنی است که این پلتفرم حداکثر از 1ترابایت حافظه پشتیبانی می کند. همچنین پشتیبانی از 64 اسلات 4 PCIe با 16 اسلات رابط SATA قابل پشتیبانی خواهد بود. همچنین به نظر می رسد در مورد TDP ها اطلاعاتی وجود دارد و ما همچنین می توانیم در اینجا تقسیم بندی را متوجه شویم. پردازنده های سری A ‘که از ترکیب HEDT برای سوکت TRX40 با 280W TDP ، دارای حداکثر 60C درجه حرارت و Tctl Max از 100C می باشند.

علاقه مندان به پردازنده های سری ایستگاه کاری و پردازنده های Ryzen Threadripper 3000 و WRX80

اکنون که به سری WRX80 میرسیم ، در حال جستجوی یک ترکیب خالص ایستگاه کاری هستیم. حتی پردازنده های ساخته شده در اطراف این پلتفرم شبیه به نسخه های EPYC 7002 هستند که از پشتیبانی 8 کانال DDR4-3200 در UDIMM، RDIMM، LRDIMM پشتیبانی می کنند. این پلتفرم از 1 DIMM / channel پشتیبانی می کند که حداکثر2ترابایت حافظه را پشتیبانی می کند. هیچ پشتیبانی OC مانند سری TRX40 وجود نخواهد داشت ، اما شما می توانید 96-128 Gen4 PCIe خطوط با 32 خط قابل تعویض را به SATA دریافت کنید. پردازنده های سری “B” که از پلتفرم ایستگاه کاری برای پلتفرم WRX80 هستند ، دارای یک TDP 280W اما محدوده دمای متفاوت درجه حرارت Tcase Max 81C و Tctl Max از 100C هستند.

مقایسه نسل پردازنده های AMD Ryzen Threadripper

با توجه به اینکه AMD می خواهد با سری Threadripper 3000 در موقعیت غالب باقی بماند ، به بررسی مقادیر تماشایی اعداد عملکرد چند رشته ای خواهیم پرداخت که به لطف فرآیند پردازش 7nm تنها با clock speeds اضافه شده بهتر می شوند. پردازنده های اصلی نیز دست به دست هم می دهند اما AMD می خواهد قیمت ها را نزدیک به سطح فعلی نگه دارد.

برخی از معیارهای عملکرد Leaker که تاکنون شاهد آن بودیم (شماره # 1 ، شماره 2 ، شماره 3) 32 هسته اصلی را تا 70٪ سریعتر از پردازنده Ryzen Threadripper 2990W با عملکرد متوسط 35٪ عملکرد قرار می دهد.

به زودی اخبار تکمیلی منتشر خواهد شد و ما شما را از این خبرها آگاه خواهیم ساخت.AMD FARSI

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.