پردازنده های AMD در کره ی جنوبی INTEL را پشت سر گذاشتند

گزارش شده است که پردازنده های کمپانی AMD برای اولین بار در تاریخ INTEL را در بازار سخت افزار کشور کره جنوبی پشت سر گذاشته اند.

کمپانی AMD باری دیگر ثابت کرده که برنامه های بسیاری برای آینده تدارک دیده و از سال 2017 تا کنون بسیار موفق ظاهر شده،حالا این موفقیت در جاهایی خود را نشان میدهد که کمپانی ای ام دی در گذشته یا سهم بازاری نداشته یا بسیار محدود بوده،اما در چند سال گذشته با تغییر نسل پردازنده و کارت گرافیک های ای ام دی و برنامه ریزی درست،عملکرد بهترو قیمت گذاری مناسب تر باعث شده تا این شرکت بتواند امسال و تا قبل از اعلام گردش مالی پایان سال،دستاورد های زیادی داشته باشد.

پس از اعلام پیشتازی محصولات AMD در اروپا اکنون نوبت به بازار سخت افزاری کروه جنوبی رسیده است

طبق گزارش های منتشر شده از فروش سخت افزاری بازار کره جنوبی،51.3٪ از كل رایانه های شخصی فروخته شده دارای پردازنده های AMD بوده، در حالی كه 48.7٪ باقیمانده از اینتل استفاده می كنند.
یکی از مشکلات گذشته که ای ام دی با آن دست به گریبان بود!فعالیت زیاد د سیستم های OEM(سیستم های سفارشی) و یا لپ تاپ هایی با مشخصات فنی از پیش تعیین شده توسط کمپانی ها بود،که این مسئله باعث از دست دادن بازار و ضعیف شدن این شرکت در بازار سخت افزار بود.
اما ای ام دی از 2017 سعی در بدست آوردن سهم بازار را در دستور کار قرار داده یکی از روش های موفق عرضه مستقیم قطعات به مصرف کنندگان برای اسمبل دلخواه مشتری بوده است که با عرضه نسل پردازنده های RYZEN و گرافیک های RADEON با توانایی بسیار بالا و قیمت مناسب تر توانست سهم بازار خوبی را در جهان حتی در کشورهای درارای سهم کمتر بدست بیاورد.
حالا در کشوری مثل کره جنوبی که بازار رقابت بسیار بالاست توانسته علاوه بر بازار پردازنده در بازار گرافیک نیز کمپانی NVIDIA را پشت سر بگذارد.

داستان با کره جنوبی خاتمه نمی یابد ، زیرا به نظر می رسد فقط کره ای ها نیستند که تصمیم به خرید رایانه های شخصی با گزینه های پردازنده و گرافیک های AMD گرفتند. این شرکت همچنین در اروپا نیز شاهد فروش سیستم با پردازنده های Ryzen با دو برابرفروش در سه ماهه گذشته بوده است.
به لطف موقعیت قدرتمند رقابتی پردازنده های های سری Ryzen 3000 به علاوه کمبود تولید 14 نانومتری اینتل که پیش بینی می شود حداقل با گذشت زمان انتقال به فرآیند 10 نانومتر حداقل برای شش ماه دیگر را تازه میخواهد تجربه کند،ای ام دی همچنان به پیشتازی خود ادامه میدهد.

کل بازار رایانه در این سه ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 4 درصد رشد داشته است. از طرف دیگر ، AMD فروش رایانه شخصی خود را در غرب اروپا تقریباً دو برابر کرده است و از 355،000 هزار دستگاه فروخته شده در Q3 سال گذشته به 629،000 دستگاه در همان سه ماهه امسال رسیده است.

تقاضای رایانه با مشخصات فنی بالا در بازار موجب شده است که با چرخه مالی قوی تر از حد انتظار،عرضه سریع تر محصولات توسط AMD و همچنین مشکلات تولید اینتل ، امسال برای تیم سرخ رونق بیشتری پیدا کرده است ،همه ی اینها نشان میدهد که این شرکت طبق آمار در بانک اطلاعاتی CPUBench بیش از30 درصد سهم بازار جهانی را در مدت زمان کوتاهی بدست آورد.

AMD قرار است درآمدهای مالی Q3 خود را بزودی منتشر کند ، یعنی زمانی که می توان انتظار داشت که ببینیم چگونه این دستاورد ها را در سه ماه گذشته در نوع جزئیاتی از آن انجام داده است که اکنون در دسترس نیست. بنابراین در مورد برخی از جزئیات با ما همراه باشید!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.