بازار تکنولوژی اروپا در حال ترک اینتل و پیوستن به ای ام دی هستند

کمپانی ای ام دی از ناتوانی اینتل برای حفظ سهم بازار دسک تاپ استفاده کرده است. ای ام دی در افزایش عملکرد بین نسل های پردازنده های Ryzen موفق عمل کرده و میزان دسترسی آسان و ارزان تر به پردازنده ها را برای شرکت های تولید کننده سخت افزاری آسان تر کرده. این امر باعث شده است كه بیشتر تولیدكنندگان از دستگاههای مبتنی بر Intel از دستگاههای مبتنی بر AMD استفاده كنند ، یك نمونه از این موارد ، مایکروسافت Surface 3 است كه به جای پردازنده Intel از پردازنده سری AMD RYZEN بهره می برد.

در حالی که میانگین سفارشات پردازنده های AMD در 7٪ از 5.07 میلیون سیستم ارسال شده به خرده فروشان اروپایی در سال 2018 گزارش شده است ، این تعداد به طور قابل توجهی به 12٪ از 5.24 میلیون نفر در سال جاری افزایش یافته است.
در حالی که اینتل پرچمدار پر تبلیغات خود یعنی پردازنده Core I9-9900k را تولید کرده است ،اما بسیاری از از گیمرها حتی با وجود بیشتر در دسترس بودن این پردازنده علاقه به تهیه ی پردازنده ی AMD RYZEN 9 3900X دارند و در مورد اخبار و اطلاعات منتشر شده در مورد آن میپردازند.

بزرگترین رشد و کسب سهم بازار AMD در بخش خرده فروشی بود ، جایی که افزایش کلی محصولات از 11٪ به 18٪ رسید. بیشتر رایانه های شخصی در حال کاهش عرضه با پردازنده های اینتل هستند و با استفاده از پردازنده های AMD لپ تاپ های خود را با عملکرد بهتر و قیمت مناسب تر به بازار عرضه میکنند،یک نمونه اصلی این مسئله مایکروسافت Surface 3 است که از معماری پردازشی AMD استفاده میکند.

بسیاری از تولید کنندگان اروپایی متوجه ناتوانی اینتل در کسب سهم بازار و افزایش بی مورد قیمت پردازنده ها و جایگزینی پردازنده ها و کارت گرافیک های ای ام دی به جای اینتل در محصولاتی مانند لپ تاپ های زیر شدند:

  • لپ تاپ HP Chromebook 14
  • این یک مدل ارزان قیمت است که تنها 10 دلار بیشتر از ارزان ترین مدل در این سری قیمت دارد اما با ذخیره 16 گیگابایتی eMMC اضافی در اختیار شما قرار میگیرد.
HP Chromebook 14
  • لپ تاپ Acer Nitro 5
  • در حالی که برخی از مدل ها پردازنده اینتل را ارائه می دهند ،اما مدل های دیگری وجود دارند که پردازنده Ryzen 5 3550H & Ryzen 7 3750H را نشان می دهد.
  • لپ تاپ HP Envy X360 – 15Z
  • این لپ تاپ مجهز به پردازنده Ryzen 5 ومعماری گرافیکی Radeon Vega 8 Graphics،حافظه 8 گیگابایتی و 256 گیگابایت حافظه SSD است. مشخصاتی مناسب با بودجه 799.99 دلار است.

اینها فقط برخی از لپ تاپ های موجود در بازار است که در حال حاضر تغییر یافته است که قادر به استفاده از پردازنده های AMD هستند که معمولاً با هزینه کلی پایین تر و قوی تر برای کاربر نهایی با سایر ویژگی های تولید میشود.

باید منتظر ماند و دید که اینتل میتواند برای این سقوط سهم بازار راهی پیدا کند یا همچنان بر سیاست های خود پافشاری میکند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.