اطلاعات جدید از پردازنده های Ryzen APU Renoir

نسل چهارم ازAPU های AMD Ryzen با نام “Renoir” که مبتنی بر معماری هسته اصلی جدید 7nm Zen 2 است ، همراه با معیارهای عملکرد آنها مشاهده شده است. APU های AMD Renoir احتمالا در CES 2020 معرفی می شوند و عملکرد محاسباتی بهتری نسبت به خانواده نسل سوم ‘Picasso’ دارند در حالی که فرآیند 7nm باعث افزایش راندمان کلی آن می شود و آنها را به گزینه ای عالی برای محصولات قابل حمل مانند لپ تاپ ها مخصوصا سری گیمینگ تبدیل می کند.

پردازنده های APU Renoir مبتنی بر فرآیند 7نانومتری مناسب هم برای نوت بوک و هم دسکتاپ!

خانواده 7nm APU ویژگی های جدید زیادی دارند ، بسیار کارآمد تر از سری ZEN فعلی که مبتنی بر 12 نانومتر است وسری گرافیکی جدید را ارائه می دهد که یا کاملاً NAVI هست یا یک گرافیک مبتنی بر سری VEGA.

1
2
3

این سه پیکربندی توسط TechpowerUPمنتشر شده، که در پست خود فاش کرد که این سه تنظیم ممکن است براساس مشخصات نمرات مختلفی داشته باشد و همان تراشه نیست. هر سه تراشه در مادربرد AMD Celadon-RN مورد آزمایش قرار گرفتند که یک بستر آزمایش داخلی برای تراشه های آینده است. تعداد هسته و نام مدل خاص به تفصیل شرح داده نشده است اما ورودی ها در ماه سپتامبر در 3DMark 11 (حالت عملکرد) انجام شده است. در حالی که URL مشخص ارائه شده است ، خود نتایج پنهان هستند.

اولین پیکربندی دارای سرعت پردازنده 1.7 گیگاهرتز و سرعت 1.5 گیگاهرتز گرافیک است. فرکانس حافظه GPU در 2666 مگاهرتز حفظ می شود که به حافظه های DDR4 اشاره می کند. این پیکربندی در معیار عملکرد 3DMark 11 در کل 3578 امتیاز به دست می آورد. تنظیمات دوم فرکانس GPU یا سرعت فرکانس حافظه را لیست نمی کند ، اما پردازنده آن سرعت فرکانس بالاتری برابر 1.8 گیگاهرتز دارد. این پیکربندی در کل معیارها 3143 امتیاز را کسب می کند. تنظیمات نهایی دارای سرعت فرکانس 2.0 گیگاهرتز برای پردازنده و سرعت فرکانس گرافیکی 1.1 گیگاهرتز است. امتیاز پایین تر از دو پیکربندی دیگر در تنها 2374 امتیاز است که به یک SKU گرافیکی پایین تر اشاره دارد که با سرعت فرکانس مشهود است.

برنامه ریزی و نقشه راه AMD از سال 2018 تا 2020

پردازنده های Renoir از سوکت FP6 در (نوت بوک) و AM4 در (دسکتاپ) پشتیبانی می کند. ترکیب فعلی پردازنده AMD Ryzen برای سری لپ تاپ سوکت FP5 میباشد و از آنجا که FP6 یک تغییر سوکت کاملاً جدید است ، می توان انتظار تغییر چشمگیر در ویژگی های پردازنده های نسل Renoir را داشت. لیست بزرگی از برنامه های کاربردی FP6 Ryzen ‘Renoir’ وجود دارد که اخیراً ذکر شده اند و موارد زیر را شامل می شوند:

  • AMD Ryzen 9 B12 45W
  • AMD Ryzen 7 B10 45W
  • AMD Ryzen 5 B8 45W
  • AMD Ryzen 9 PRO B12 15W
  • AMD Ryzen 7 PRO B10 15W
  • AMD Ryzen 5 PRO B8 15W
  • AMD Ryzen 3 PRO B6 15W

از نظر ظاهری ، AMD می تواند پردازنده های نسل چهارم RYZEN خود را برای مصرف کنندگان به دو دسته معمولی و PRO تقسیم کند. انواع معمولی TDP 45W است که یک نسخه برجسته از 35W TDP موجود است در حالی که انواع PRO دارای یک TDP 15W است. نکته جالب اینجاست که AMDبرنامه دارد تا از پردازنده های Ryzen 9 بروی نوت بوک های سفارشی برود زیرا AMD می خواهد رقابت را با سری 45W Core i9 اینتل افزایش دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.