اطلاعات جدید از سی پی یو Ryzen Threadripper 3990X توسط کمپانی MSI منتشر شد

روز گذشته اطلاعات جدیدی از پرچمدار کمپانی AMD یعنی مدل سی پی یو AMD Ryzen Threadripper 3990X که یک پردازنده 64 هسته ای و دارای 128 رشته است به صورت تصادفی توسط کمپانی MSI با تست مادربرد TRX40 Creator منتشر شد.

دیروز AMD رسماً از نسل سوم پردازنده های Ryzen Threadripper رونمایی کرد که در این پلتفرم جدید سوکت sTRX4 مبتنی بر چیپست TRX40 و پردازنده ی پایه دارای 32 هسته و 64 رشته است. در حالی که عرضه اولیه برای راه اندازی در تاریخ 25 نوامبر برنامه ریزی شده است ،اما یک قسمت وجود دارد که طبق برنامه ریزی در آن گنجانده نشده است و آن بخش پرچمدار Ryzen Threadripper 3990X است.

اطلاعات منتشر شده از AMD Ryzen Threadripper 3990X توسط MSI،یک هیولای 64 هسته ای و 128 رشته ای که بر اساس ZEN 2 و مبتنی بر فرآیند 7نانومتر طراحی شده

کمپانی AMD تا مدت ها از انتشار بنر و اطلاعات بیشتر از پرچمدار نسل سوم Threadripper خودداری میکرد و دلیل آنرا انتشار اطلاعات کافی در زمان مناسب عنوان میکرد،پردازنده 3990X یک محصول ویژه و خاص است که در کنار مشخصات فنی و فوق العاده آن قیمت بسیار مناسبی دارد و قطعا میتواند موفقیت های زیادی را برای AMD به همراه داشته باشد.

اما برای کسانی که نگران هستند که ممکن است AMD انتشار پردازنده Threadripper 3990X را لغو کرده باشد و به همین دلیل است که اطلاعاتی از آن منتشر نمیکند،خوب ما خبرهای خوبی برای شما ها داریم. دیروز MSI ویدئوی بررسی مقدماتی مادربرد TRX40 Creator خود را منتشر کرد و در آن فیلم ، MSI تراشه 64 هسته ای و 128 رشته ای را مورد استفاده قارا داده بود. ویدئویی که اکنون توسط MSI منتشرشده است ، نشان می دهد TRX40 Creator و یک پردازنده Threadripper در حال انجام برخی از بارهای فشرده هستند اما MSI تصمیم گرفت که در این ویدئو قسمت task manager را برای ما نیز باز کند.

ویدئو منتشر شده تست مادربرد TRX40 Creator و پردازنده 3990X
تماشا از طریق آپارات

در task manager می توانیم 8 نقطه عمودی و 16 افقی را ببینیم. این دور تا حدود 128 رشته می باشد.عده ای بر این باورند که MSI در حال مقایسه Ryzen Threadripper 3970X بوده که دارای 64 رشته است ولی مدل TRX40 دارای دو سوکت پردازنده نیست ، بنابراین قطعاً پردازنده مورد استفاده یک تراشه واحد است که دارای 128 رشته است. همچنین امکان وجود این تراشه در نسل دوم EPYC وجود ندارد زیرا در اطراف پلت فرم سرور طراحی شده است و قبل از غرفه سازی تراشه های EPYC بر روی پلتفرم HEDT X399 ، تلاش های ناکامی انجام شده است. بنابراین این قطعاً این ویدئونمونه ای بسیار زود هنگام از انتشار اطلاعات پرچمدارAMD Threadripper 3990X است.

مشخصات نسل سوم پردازنده های AMD RYZEN Threadripper

به غیر از کلیپ منتشر شده توسط MSI ما نمی توانیم جزئیات دیگری در مورد Ryzen Threadripper 3990X مشاهده کنیم اما این پرچمدار از ترکیب Threadripper خواهد بود و 64 هسته ، 128 رشته و تا 288 مگابایت (L2 + L3) حافظه کش را ارائه می دهد. . این تراشه برای همه علاقه مندان یک هیولا خواهد بود و با راه اندازی رسمی آن در ژانویه سال 2020 حدود 3000 دلار هزینه خواهد داشت. همچنین یک مورد که این اعلامیه نشان داد این است که پردازنده های Ryzen Threadripper 3970X و Ryzen Threadripper 3970X دارای هشت ZEN 2 CCD2 نیستند. 2 CCD مانند انواع EPYC است اما در واقع دارای چهار Zen 2 CCD است. هر یک از Zen 2 CCD دارای 8 هسته است ، بنابراین چهار قالب برای کارایی انرژی و برای افزایش حاشیه در ترکیب HEDT مناسب هستند. از طرف دیگر قسمت 64 هسته ای ، تمام هشت Zen 2 CCD را مانند تراشه های EPYC به نمایش می گذارد.

انتظار داریم جزئیات بیشتری از پردازنده های Threadripper توسط کمپانی AMD در ماه های آینده منتشر شود. این احتمال وجود دارد که AMD در 25 نوامبر تریلر تیزر را برای قسمت اصلی 64 هسته در 25 نوامبر منتشر کند ، در حالی که خط اولیه تولید به قفسه های فروشگاه ها رسیده باشند.

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.