• صفحه اصلی
  • >
  • سرور
  • >
  • Tencent سرور های Star Lake خود را با استفاده از پردازنده های AMD EPYC راه اندازی کرد

Tencent سرور های Star Lake خود را با استفاده از پردازنده های AMD EPYC راه اندازی کرد

امروز AMD اعلام کرد که با شرکت Tencent بزرگترین مرکز اپراتور چین همکاری کرده و گفته است که پردازنده های Epyc Rome را برای “پلتفرم سرور جدید Star Lake” شرکت Tencent فراهم کرده است. این یک پیروزی دیگر برای AMD پس از بدست آوردن موفقیت در چندین ابر رایانه دیگر است و شرکت هایی که قبلاً روی پردازنده های سرور AMD سرمایه گذاری نکرده اند ، مطمئناً به دنبال آن هستند.

Star Lake اجرای سرورهای سفارشی شرکت Tencent از Epyc Rome است که به عنوان “خود طراحی شده” توصیف شده است. این طراحی سفارشی ، مطابق گفته Tencent ، با استفاده از “فناوری پیشرفته اتلاف حرارت ترموسیفون” ، راندمان انرژی را در زیر بار تا حداکثر 50٪ بهبود می بخشد. هنوز مشخص نیست که از چه سیستم خنک کننده ای در این سرور استفاده شده ، اما خنک کننده بهبود یافته به وضوح بر عملکرد تأثیر می گذارد ، زیرا پردازنده های داغ به دلیل مصرف انرژی بیشتر ، کارآیی کمتری دارند. AMD نگفت که پردازنده های خاص Epyc Tencent از چه مواردی استفاده خواهد کرد ، اما می تواند این محلول 7H12 باشد که AMD برای بالاترین عملکرد و قدرتمندترین پردازنده Epyc مورد استفاده قرار میدهد. این توضیح می دهد که چرا فقط بهبود محلول خنک کننده چنین تغییری شدید ایجاد می کند. Tencent و AMD به طور کلی آماری برای بهبود بهره وری انرژی ارائه ندادند ، اما AMD بر بازده انرژی و یک مزیت “TCO قابل توجه (کل هزینه مالکیت)” تأکید کرد ، که شامل بهره وری انرژی می شود.

عملکرد دستاوردهای بهرمندی از پردازنده های AMD EPYC بسیار چشمگیر است ، به طوری که Tencent در مقایسه با سرورهای قبلی خود 35درصد افزایش عملکرد را پیش بینی می کند. در یک بار کاری خاص ، در صفحه QPS (نمایش داده شده در ثانیه) ، Tencent به پیشرفت عملکرد 150٪ اشاره کرد.

از همه مهمتر Tencent می گوید پردازنده های رم می تواند خواسته های تا 98٪ از سناریوهای ابر برنامه های Tencent را برآورده سازد”. این برای AMD بسیار مهم است که رم می تواند تا این حد انعطاف پذیر باشد. ناپل (و سایر پردازنده های مبتنی بر معماری ZEN) در بعضی از برنامه ها خیلی سریعتر از پردازنده های Xeon شرکت اینتل عمل میکردند اما در بعضی دچار مشکلاتی نیز میشد ولی در پی عملکرد بسیار موفق سری رم باعث می شود چشم انداز استفاده از ناپل برای کسانی که نیازهای آنها خاص تر است جذاب باشد.

توانایی رم در مقابله با تمام نیازهای Tencent یک پیروزی بزرگ است. این شرکت میزبان گسترده ترین مرکز داده چین با 1.1 میلیون سرور است و همچنان به استقرار بیشتر آن ادامه می دهد.

Tencent به خاطر تعداد تراشه هایی که در آن مستقر می شود هیچ ارقامی را به اشتراک نگذاشت ، اما AMD احتمالاً حداقل ارائه دهنده Tencent برای استقرار سرورهای آینده خواهد بود و شاید Tencent حتی برخی از سرورهای موجود خود را با سرورهای Star Lake خود جایگزین کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.