AMD گرافیک Radeon Pro W5700 را به ایستگاه کاری وارد میکند

کارت گرافیک جدید ایستگاه کاری AMD Radeon Pro W5700 برای کسانی که با کارتهای گرافیکی سری RX 5700 کار کرده اند آشنا خواهد بود. معماری گرافیک جدید برای ایستگاه کاری مبتنی بر همان سیلیکون NAVI 7NM است و برای کسانی که در زمینه های طراحی ، رسانه دیجیتال ، توسعه نرم افزار ، امور مالی و زمینه های مشابه کار می کنند طراحی شده است. طبق گفته شرکت AMD گرافیک W5700 بر روی روندهای نوظهور در گردش کار طراحی مانند رندرهای شتابدهنده GPU ، VR و تجسمهای در زمان واقعی متمرکز شده است ، با هدف افزایش بهره وری ، بهبود کیفیت محصول و سرعت در بازار.

همچنین نام گرافیک ها با این کارت تغییر پیدا کرده است. گرافیک های قبلی ایستگاه کاری AMD از پیشوند “WX” استفاده می کردند.اما کارت جدید با حذف X توسط AMD شماره گذاری را مطابق با کارتهای مصرفی خود به ارمغان می آورد. این تغییر باید به مشاغل کمک کند تا بتوانند کلاس عملکرد کارتهای ایستگاه کاری شرکت را راحت تر تشخیص دهند.

با مشخصات بدست آمده کارت گرافیک AMD Radeon Pro W5700 مبتنی بر Navi 10 است و کلیه مزیت های معماری RDNA کمپانی AMD را شامل می شود از جمله طراحی مجدد هندسه و گروه های محاسباتی ، رسانه های Radeon و موتورهای نمایشگر و همچنین PCIe 4.0. کارت های 36 CU (واحد محاسبه) ، 144 واحد و 64 ROP. سرعت فرکانس تا 1930 مگاهرتز (Boost) خواهد بود ، در حالی که طبق گفته AMD فرکانس معمولی در حدود 1630-1880 مگاهرتز خواهند بود. W5700 شامل 8 گیگابایت VRAM است که در یک باس 256 بیتی با پهنای باند 448 گیگابیت بر ثانیه قرار دارد. این بازده تا 8.89 TFLOPS FP32 دارد. در نهایت معلوم است که مشخصات پایه با Radeon RX 5700 مطابقت دارد.

این گرافیک دارای شش اتصال مینی Displayport و همچنین یک درگاه USB-C است.

منبع تغذیه 205W ذکر شده است و به اتصالات 6 پین و 8 پین PCIe نیاز دارد. AMD با استفاده از کارت گرافیک Nvidia Quadro RTX 4000 گرافیک خود را مقایسه کرد و ادعا کرد W5700 PROدر مجموع 18٪ کارآمدتراست . در مقایسه با WX8200 ، کارتهای جدید به طور متوسط ​​تا 41٪ کارآیی بیشتری در تست های SPECviewperf13 (snx-03 ، creo-02 ، 3dsmas-06) ، نسخه آزمایشی Enscape “Mansion” و همچنین معیار Unity Automobile دارند.

در مقایسه با کارتهای مبتنی بر Vega 14nm کمپانی AMD می گوید W5700 عملکرد بهتری نسبت به WX 8200 دارد ، اما قیمت کمتری دارد. WX 8200 با قیمت 999 دلار عرضه شد و در حالی که روی صفحه وب قرار داشت Radeon Pro W5700 دارای قیمت کمتری است. درعملکرد با 4 CU از یک پردازنده گرافیکی کامل Navi 10استفاده شده است ، این امکان وجود دارد که در آینده شاهد یک SKU با عملکرد بالاتر باشیم ، شاید یکی با VRAM بیشتر مانند WX9100.

در نرم افزار، کارت های موجود در Enterprise آماده با نرم افزار درجه یک دارای استرس تست شده که برای محیط های 24/7 و با تست گسترده برنامه های کاربردی پلتفرم برای کمک به اطمینان از ثبات و 100٪ به روز بودن انجام شده است. درایورهای Radeon Pro نیز کمتر از درایوهای مصرفی ، چهار بار در سال منتشر می شوند. اما AMD می گوید ، این امر با پیش بینی،بیشترسازمان ها و بخش های فناوری اطلاعات سود می برند.

همچنین یکی از مزیت های گرافیک های ایستگاه کاری استفاده از راه دور است ، که در آن کاربران می توانند از جاهای دیگر به یک ایستگاه کاری توانمند در محل کار متصل شوند و به گویی که جلوی ایستگاه کار نشسته اید ، به کار خود روی یک پروژه ادامه دهند. کاربران قادر به استفاده از خدمات از راه دور Citrix یا Microsoft Remote Desktop هستند. Radeon ReLive برای VR نیز در W5700 پشتیبانی می شود ، و از قابلیت های حرفه ای بی سیم VR با استفاده از Vive Focus Plus از شش کنترلر بهره می برد.

علاوه بر این ، Radeon ProRender با یک راه حل ارائه دهنده نوری از AMD پشتیبانی می شود و می تواند در یک برنامه یا افزونه ادغام شود. AMD می گوید ، نکته این نرم افزار “یکسان سازی رندر” است. Radeon ProRender از تعدادی نرم افزار شامل Autodesk 3DS Max / Maya ، Houdini ، Solidworks ، IntalLOD ، Cinema 4D ، Blender و موارد دیگر پشتیبانی می کند.

Radeon Pro W5700 باید در اندک زمانی در دسترس باشد. قیمت گذاری روز قبل از این نسخه اعلام شد و با قیمت 799 دلار وارد بازار می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار

تصادفی

جهان