تقویت گرافیک های RADEON با انتشار درایور جدید آدرنالین در سال 2020

در ماه گذشته گزارش دادیم که AMD قصد دارد ویژگی ها و توانایی های بیشتری را برای نرم افزار RADEON ADRENALIN در ماه دسامبر به ارمغان بیاورد،خبر خوب اینکه ما در ماه دسامبر هستیم و با شروع قریب الوقوع اعلام انتشار کارت گرافیک Radeon RX 5500XT همزمان شده و منتظر درایوری هستیم که کمپانی AMD اعلام کرده با آن طرفداران خود را شگفت زده خواهد کرد.بعضی گمانه زنی ها کمی در مورد آنچه به درایور برگردد پیش بینی شده است اما به لطف Reddit و Blaze در توییتر و Videocardz برای افزایش و درز اطلاعات بیشتر،اکنون حداقل نام یکی از این ویژگی های جدید را توانسته ایم بدست بیاوریم.
یکی از این ویژگی ها RADEON BOOST است که به نظر میرسد توانایی تحت نام Turbocharge Your Game را دارا میباشد که این قدرت را دارد که از تمامای توانایی گرافیک در حین بازی استفاده کند.
اما دقیقا این قابلیت چیست؟

Videocards درباره این گمانه زنی ها اطلاعاتی داده مبنی بر اینکه Radeon Boost می تواند از الگوریتمی که وضوح درون بازی را در اوج تنظیم می کند استفاده می کند تا فشار در گرافیک را کاهش دهد و با افزایش پروکسی نرخ فریم در حالی که دوربین بازی در حال حرکت است و با متوقف کردن دوربین وضوح کامل را بازیابی می کند. این می تواند با از بین رفتن تاری حرکت همراه باشد تا از وضوح پایین تصویر استفاده کند وفشار یک بازی را نرم تر کند. این یک سناریوی باورنکردنی نیست زیرا اولین بار نیست که AMD از این قابلیت استفاده می کند ،قبلا شاهد پیشرفت های آنها در قالب Radeon Chill بودیم.

گزینه دیگری وجود دارد که می تواند این قابلیت را تقلید کند و این چیزی است که کمپانی Sapphire با جدیدترین نرم افزار Trixx خود تحت نام Trixx Boost مطرح کرده است. Trixx Boost به اندازه یک فرایند پیچیده نیست و به توانایی استفاده از Radeon Image Sharpening همراه با Resolution Scaling برای کاهش وضوح تصویر بازی کمک میکند، اما سعی می کند با استفاده از RIS وضوح بیشتری را به دست آورد. این ممکن است مانند چیزی باشد که AMD می توانست زودتر به عنوان یک راه حل برای “افزایش” عملکرد استفاده کند،اما اکنون تقریباً همه چیزهایی که در حال حاضر در بازار هستند (صرفه جویی در برای وگا 8 و 11) پشتیبانی از RIS را دارا میباشد که این می تواند راهی باشد که آنها به آن رسیدگی می کنند. یا این می تواند ترکیبی از دو روش مختلف باشد ، ما باید تا نیمه دوم هفته آینده صبر کنیم تا متوجه شویم که آیا این درایور جدید و شگفت انگیز با Radeon RX 5500XT موفق ظاهر میشود یا خیر.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.