AMD خط تولید کارت های گرافیک سری Radeon RX 5700 M و RX 5600 M را راه اندازی میکند

کمپانی AMD دو کارت گرافیک جدید را برای سری لپ تاپی معرفی کرده است که در 2H 2020 در دسترس خواهند بود که روند فعالیت کارت گرافیک های لپ تاپی 7نانومتری AMD را گسترش می دهد. Radeon RX 5700M و RX 5600M هر دو نمایانگر تركیب بالا در بخش گرافیكی لپ تاپی AMD هستند و باید بتوانند با گرافیک هایی مانند RTX 2060 و RTX 2070 از انویدیا برابری کنند. با توجه به اینکه AMD در حال حاضر چه در کامپیوتر و چه در لپ تاپ از طرف پردازنده با سری Ryzen بسیار خوب عمل کرده است ، اکنون میتواند با عرضه گرافیک های 7نانومتری در زمینه لپ تاپ رقابت را وارد سطح تازه ای کند.

مسئله قابل توجه این است که AMD بار ها از کلماتی مانند “نهایی” برای تعریف RX 5700 در سری لپ تاپی استفاده کرده است ، این بدان معنی است که این گرافیک بالاترین و بهترین مدل در خط تولید گرافیک های لپ تاپی است. در حالی که این شرکت هیچ گونه مشخصات دقیقی را فاش نکرده است ، اما میتوانیم حدس بزنیم RX 5600M به تعداد 2304 SP هسته و RX 5700M با تعداد هسته 2560 SP مجهز خواهند شد. هر دو عملکرد گرافیکی بسیار بالایی را نشان می دهند و RX 5700M باید بتواند در بازار لپ تاپ های گیمینگ،سهم بازار خوبی را بدست بیاورد.

عمر باتری یک معیار کلیدی برای لپ تاپ های گیمینگ است و استفاده AMD از فناوری 7نانومتر به این شرکت اجازه می دهد تا نه تنها از لپ تاپ های خود بیشترین بهره را مصرف کنندگان ببرند بلکه راه حل های جدید در عرصه سیستم کولینگ نوآورانه آن امکان استفاده از لپ تاپ های گیمینگ سبک و قابل قبول در حمل را فراهم می آورد.لپ تاپ های دارای پردازنده و گرافیک AMD توانسته اند در حال حاضر با کمتر از 100 دلار در هر لپ تاپ به نسبت مشابه همتایان مبتنی بر Intel و NVIDIA فروش بسیار خوبی داشته باشند.

برنامه های AMD برای تسلط کامل بر روی بازار پردازنده و گرافیک در لپ تاپ ها به نظر می رسد در مسیر درستی قرار دارد و باید در اواخر سال 2020 به اوج خود برسند.

با این حال باید منتظر عرضه ی گرافیک های 5600M و 5700M باشیم تا ببینیم کمپانی ای ام دی تا در چه حد میتواند در این بازار موفق ظاهر بشود

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.