AMD مجددا بر تولید کارت گرافیک های مبتنی بر BIG NAVI تاکید کرد

کمپانی AMD مجددا بر اظهار نظر قبلی خود برای عرضه گرافیک های BIG NAVI در سال 2020 تاکید کرد.
اما اینبار این تاکید از سوی مدیر کمپانی AMD خانم لیزا سو در یک ویدئو تحت عنوان “The Bring Up” صورت گرفت و ایشان تأیید کردند که کارت گرافیک های بعدی علاقه مندان Radeon RX با نسل بعدی RNDA2 در سال جاری عرضه خواهد شد ودوباره عرضه کارت های گرافیکی مبتنی بر “Big Navi” را تأیید کرد.

مدیر عامل کمپانی AMD بلافاصله بعد از نمایشگاه CES 2020 جلسه ای را با مطبوعات فنی انجام و وعده داد کارت های گرافیکی Radeon RX رده بالا مبتنی بر معماری Navi به همراه گرافیک های Navi برای استفاده در پردازنده های بعدی موبایل Ryzen مبتنی بر BIG NAVI عرضه خواهند شد.

این اولین تأیید وجود GPU Big Navi است و این یکی از قدرتمندترین کارتهای گرافیکی Radeon RX برای علاقه مندان AMD است. نمی توانیم بگوییم که دقیقاً چه زمانی کارت های جدید رده بالا راه اندازی می شوند اما به نظر می رسد پرده برداری در Computex 2020 محتمل ترین حدس است.

از مدت ها قبل مشخص بود که AMD شدیدا بر روی کارت گرافیک های خودش کار میکند که Ray Tracing سخت افزاری را به همراه داشته باشند چیزی که AMD به شدت در آن سرمایه گذاری کرده است. Ray Tracing یکی از ویژگی های اصلی معماری RDNA2 است. تأیید می کند که Navi رده بالا می خواهد به جای معماری موجود در تراشه های سری Radeon RX 5000 ، از معماری RDNA نسل بعدی استفاده کند.

علاوه بر این ، پیش بینی می شود که هر دو کنسول نسل بعدی سونی و مایکروسافت از پشتیبانی Ray Tracing و گرافیک های آنها نیز از RDNA2 استفاده کنند. بنابراین به زودی انتظار جزئیات بیشتر در مورد آن را دارید.

برخی از ویژگی هایی که از گرافیک های نسل دوم RDNA Navi انتظار می رود عبارتند از:
  • معماری فرآیند +7nm
  • پشتیبانی سخت افزاری Ray Tracing
  • سرعت و قدرت بالا معماری گرافیکی

AMD واقعاً باید یک کارت گرافیک مبتنی بر Radeon RX Navi را ارائه دهد تا در مقابل امثال RTX 2080 ، RTX 2080 SUPER و RTX 2080 Ti رقابت کند. همچنین گزارش هایی وجود دارد که GPU های نسل بعدی Ampere GeForce می توانند 50٪ سریعتر و دو برابر کارآمد تر از پردازنده های فعلی تورینگ باشند در حالی که افزایش قابل توجهی در عملکرد Ray Tracing از طریق تغییرات سطح سخت افزاری ارائه می دهند.

یک پردازنده گرافیکی AMD منتشر نشده در هفته گذشته نیز با 17٪ عملکرد بالاتر از NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti در محک های VR ظاهر شد. این می تواند یک نگاه اولیه در کارت گرافیک مبتنی بر Navi با درایورهای غیرمترقبه باشد اما اگریک گرافیک AMD قادر باشد از RTX 2080 Ti تا 30-40٪ بهتر عمل کند ، این یک رقیب جدی در گرافیک های سطح بالا است چیزی که در حال حاضر AMD به طور جدی به آن نیاز دارد تا گرافیک های Radeon خود را به خوبی به پردازنده های سری Ryzen به حرکت در آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.