طبق گزارشات 60 درصد کاربران اروپایی پردازنده های AMD را ترجیح میدهند

یک بررسی مستقل توسط انجمن سخت افزار اروپا EHA نشان داد که کاربرانی که پردازنده های AMD را ترجیح می دهند اکنون بیش از 60٪ مصرف کنندگان را تشکیل می دهند. این عددی است که از 40 درصد در سال 2018 شروع شد و حالا به 60 درصد رسیده و این اتفاق را میتوان به نتیجه ی معماری بسیار موفق ZEN و همچنین رهبری روند آنها در فرآیند 7nm نسبت داد.

EHA: اکثر اروپایی ها پردازنده های AMD را ترجیح می دهند.

حالا میتوان باور کرد که فقط درعرض چند سال کمپانی AMD توانست اینتل را که انحصار تقریبا کاملی بر بازار پردازنده ها داشت را کنار بزند و سهم بازار اینتل را به طور گسترده در سراسر جهان بدست بگیرد . این گواهی بر مقاومت و آینده نگری این شرکت است که اکنون چشم انداز پیشرفت آن بسیار متفاوت نسبت به قبل به نظر می رسد. از سال 2018 AMD بسیار قدرتمندانه در بازار جهانی ظاهر شد و اینتل اکنون زیر نظریات منتقدان است. این بررسی مستقل از EHA ، مجدداً آنچه را که در بررسی میبینیم تأیید می کند و نشان می دهد که چه میزان احساسات مصرف کننده به سمت پردازنده های AMD تغییر کرده است.

سود خالص AMD در اوایل سال 2017 حدود 40٪ بود ، متاسفانه ما اعداد اولیه آن را نداریم زیرا این امر مبنای اصلی را از جایی که شرکت شروع کرده است به ما نشان می دهد. این سود در اوایل سال 2019 به 50٪ افزایش یافت و در نیمه دوم سال 2019 نیز از 60٪ عبور کرد. با توجه به اینکه اینتل انتظار ندارد فرآیند 10 نانومتر را تا قبل از 2H 2020 تغییر دهد ، انتظار داریم این سهم حتی بیشتر شود!!!

کوین کراینز ، رئیس EHA گفت: “در سه سال گذشته AMD در بخش پردازنده علاقه مندان زیادی را را بدست آورده است.” AMD با وجود پردازنده های سری Ryzen ، هرگونه باگ و ایراد عملکرد را از بین می برد در حالی که نسبت به قیمت عملکرد بسیار خوبی نیز ارائه می دهد.

کراینز ادامه داد: “افزایش اولویت از 50٪ به 60٪ طی ماه های اخیر ، می تواند با راه اندازی آخرین پردازنده های دسکتاپ Ryzen نسل سوم AMD نسبت داده شود”. “Ryzen 3000 نه تنها عملکردهای بهتری را تحت بارهای چند رشته ای ارائه می دهد ، بلکه تحت برنامه هایی با توان بسیار سبک مانند بازی های رایانه ای” فوق العاده عمل میکند.

“در حالی که Nvidia هنوز هم نیروی غالب در این بخش است و 72.8٪ از علاقه مندان به فناوری ، پذیرندگان اولیه و تأثیرگذارانی که انتشارات EHA را می خوانند ، GeForce را انتخاب می کنند ، راه اندازی کارت گرافیک هایی مانند Radeon RX 5700 و Radeon 5700 XT با قیمت فوق العاده AMD تأثیر گذاربوده است.” کرینز در این رابطه توضیح داد. “در ماه مه ، کمتر از 19٪ از خوانندگان ما گرافیک AMD را انتخاب می کردند. امروز این تعداد نزدیک به 23٪ رسیده است. “

کراینز همچنین افزود: “آخرین نظرسنجی ما نشان می دهد افرادی که گرافیک های AMD را ترجیح می دهند تقریباً منحصراً آنها را با پردازنده های AMD ترکیب می کنند.” “ترکیبی از CPU Intel با GPU AMD تنها 2.9٪ از نتایج را به دست می آورد”. منبع: EHA

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.