گزارش: گرافیک های بزرگ Big Navi AMD پیش بینی میشود در شهریور و یا مهر ماه عرضه شوند

ویژگی های RDNA 2 “Big Navi” به به بالاترین سطح Radeon می رسند.

اخبار مرتبط در مورد کارت گرافیک های Big Navi AMD طرفداران را شگفت زده کرده است که بزرگترین آن مدیر عامل AMD خانم لیزا سو در ماه ژانویه تأیید کردند که قرار است امسال دوباره کارت گرافیک های بزرگ و قدرتمند AMD Radeon عرضه شوند. اکنون ، تقریباً 6 ماه گذشته است و ما شروع به دریافت نشانه ای برای یک اتفاق بزرگ میکنیم.

گزارش رسانه PCGamer لحظه فوق العاده ای را ثبت کرد زمانی که Devinder Kumar ، در یک BofA Security Webcast اظهار داشت:

“برای Navi 2 هیجان زیادی وجود دارد یا آنچه طرفداران ما به آن” Big Navi “لقب داده اند. این اولین RDNA 2 ما خواهد بود و اعلام کرد که کارت گرافیک های جدید AMD قبل از توزیع کنسول های بازی نسل بعدی در اختیار کاربران قرار گیرند.

با توجه به اینکه پیش بینی می شود کنسول های Xbox Series X و PS5 قبل از تعطیلات سال نو میلادی عرضه شوند این امر ممکن است زودتر اتفاق بیوفتد و احتمالا زمان عرضه برای Big Navi تقریباً در ماه سپتامبر(شهریور) یا اکتبر(مهر) صورت پذیرد. در ابتدا انتظار می رفت فاش شدن اطلاعات Big Navi در رویداد Computex انجام شود اما به دلیل تغییر زمان برگزاری رویداد و هم چنین به دلیل شیوع ویروس کرونا و در نتیجه کوچک تر برگزار شدن این رویداد ممکن است AMD قبل از این رویداد اقدام به معرفی کارت گرافیک های خود کند.

کومار همچنین اظهار داشت که پردازنده گرافیکی Big Navi محصولی درخشان خواهد بود: “افراد علاقه مند به خرید محصولات ما بهترین ها هستند و ما قطعاً در تلاش هستیم تا بهترین ها را به آنها ارائه دهیم” او در ادامه توضیح داد که توانایی های RDNA2 تنها محدود به پردازنده گرافیکی Big Navi نخواهد بود. او افزود:

“معماری RDNA 2 کل فناوری گذشته را پشت سر می گذارد. از طریق گرافیک های اصلی با تمام خواست های علاقه مندان پیش خواهد رفت و سپس این معماری به کنسول های بازی نیز میرسد و سپس به محصولات APU یکپارچه ما اضافه خواهد شد”.

از زمان عرضه AMD Radeon RX 5700XT در صدر پردازنده های گرافیکی Radeon در سال 2019 طرفداران AMD از این شرکت تقاضا داشته اند که کارت گرافیک قدرتمند تری طراحی کند. RX 5700XT به هیچ وجه ازبابت قدرت پرددازش و توانایی هایش ضعیف نیست ، اما بیشتر از همه مناسب بازی های 1440p است. این امر باعث می شود گیمرهای علاقه مند به تجربه با وضوح 4K که مایل به حمایت از AMD هستند دچار ناراحتی شوند و به همین دلیل کمپانی بزرگ AMD برنامه ریزی های خوبی در این عرصه داشته تا گرافیک های قدرتمند و با توانایی های شگفت انگیز در کنار قیمت بسیار منطقی عرضه کند.

البته ، هر یک از این گزارش های اولیه راجع به Big Navi محدود اما دنباله دار هستند ، زیرا تا زمان اعلام محصول واقعی هیچ چیز قطعی نیست. پس باید تا اعلام اطلاعات دقیق از سوی کمپانی صبر کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.