• صفحه اصلی
  • >
  • محصولات
  • >
  • پردازنده گرافیکی Big Navi AMD با نام Sienna Cichlid دارای 5120 جریان پردازشی است

پردازنده گرافیکی Big Navi AMD با نام Sienna Cichlid دارای 5120 جریان پردازشی است

Komachi_ensaka به تازگی تعدادی از CU یا همان واحد کنترل پردازنده یا به عبارتی (Control Unit) های جریان های پردازشی آینده AMD Navi 21 را محاسبه کرده است و این همان محسابه ای است که توسط Leakers Chiphell و سایر رسانه های مختلف در توییتر به اشتراک گذاشته شده است بنابراین این اطلاعات میتواند معتبر باشد.

پردازنده گرافیکی Navi 21 AMD که تحت Sienna Cichlid شناخته میشود با توجه به یک نشت اطلاعاتی دیگر دارای هشتاد (Control Unit) است که ما به جریان پردازشی 5120 میرسیم و می تواند این گرافیک BIG Navi باشد که گیمرها تقریباً 3 سال است منتظر آن هستند.
کاربر توییتر _rogame همچنین لیستی از مشخصات فاش شده را ایجاد کرده و این یک جدول عالی برای مشخص شدن اهداف کمپانی است:

اگر این اطلاعات صحیح باشد و اگر AMD قادر است این حداقل ها را تا 1700 مگاهرتز اجرا کند ، ما نزدیک به 17.5 ترافلاپس قدرت حیرت آور هستیم!!!. با توجه به این که فرآیند تولید گرافیک های AMD Radeon همچون پردازنده ها 7 نانومتر است AMD باید به راحتی بتواند آن را اجرا و تولید کند (مگر اینکه آنها وارد محدودیت های برق مصرفی گرافیک شوند) گرچه مصرف برق یکی از ارکان های اصلی است اما اکثر گیمرها بدون توجه و یا حساسیت زیاد نسبت به مصرف برق ، بیشتر به دنبال قدرت بیشتر در گرافیک ها هستند.

ممکن است که این اطلاعت سرانجام در مورد Big Navi باشد که تقریباً 2.5 سال پیش به ما قول داده شده است و سرانجام AMD قصد دارد آن را برای طرفداران خود عرضه کند. از طرف دیگر همچنین ممکن است که این یک مدل جدید بسیار قدرتمند از سری RX 5800 باشد و شاید از خانواده Big Navi نیست.

با توجه به اینکه حداقل چهار مورد از اطلاعاتی که از سوی AMD تأیید شده به کارت های گرافیکی مربوط می شود (به لطف پر کردن های EEC) میتوانیم آن ها را حداقل مورد بررسی قرار دهیم ،با توجه به افشای اطلاعات نام گذاری گرافیک ها از سوی شرکت Open VR این اطلاعات بیان می کند که RX 5950 XT یا RX 6950 XT یا هر چیزی که AMD تصمیم بگیرد آن را نام گذاری کند) از تمام گرافیک های پرچمدار گذشته (مانند RX 5700 و یا RX 5700 XT که قبلاً منتشر شده اند) به طور قابل توجهی قدرتمندتر هستند و با طی کردن مراحل انجام شده می توانیم به راحتی ببینیم که AMD حالا دارای خانواده ای از گرافیک های قدرتمند و کم مصرف است.

مدیرعامل AMD دکتر لیزا سو همچنین وعده داده است گرافیک های Radeon RX Navi ازقابلیت ردیابی پرتو یا همان RAY TRACING در سال 2020 پشتیبانی میکنند که از معماری RNDA 2 با ادغام سطح سخت افزاری برای پشتیبانی از RAY TRACING استفاده میکنند. ویژگی هایی که از گرافیک های RDNA Navi 2 انتظار می رود عبارتند از:

1.استفاده از فرآیند 7nm پلاس جهت بهینه سازی بیشتر

2.افزایش و تنوع گزینه های انتخابی کارت گرافیک دسکتاپ برای علاقه مندان

3.پشتیبانی از RAY TRACING سخت افزاری

4.ترکیب کارتهای گرافیکی GDDR6 و HBM2

5.کارآمد تر و سریع تر و کم مصرف تر از گرافیک های پیشین

طی چند سال گذشته با توجه به سرمایه گذاری و تمرکز کمپانی بر روی پردازنده های Ryzen قدری در زمینه تنوع مدلی و عرضه ی مدل های پرچمدار و هم سطح با گرافیک های رقیب قدری پیشروی در جبهه گرافیک کم قدرت بود اما زمان آن است که Radeon یک بار دیگر بدرخشد. آخرین انتشار اطلاعات رسمی قابل توجهی که در اختیار داریم از Hawaii بود و به نظر می رسد RX 5950 XT / 6950XT است که AMD می تواند بخش رقابتی را در سمت گرافیک نیز از سر بگیرد. مجهز شدن به فناوری های روز همچون خانواده پردازنده های Ryzen و با توجه به قیمت بالای گرافیک های RTX 20 و RTX 30 انویدیا میتوان انتظار موفقیت و پیشرفت چشمگیر کمپانی را در این قسمت داشته باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.