کارت گرافیک های Radeon RX 6000 ممکن است از فناوری جدید Infinity Cache برخوردار باشند

نسل بعدی کارت گرافیک های AMD معماری RDNA 2 که شامل خانواده Big Navi و در راس آنها Radeon RX 6900 XT میشود ممکن است از فناوری جدیدی موسوم به Infinity Cache برخوردار باشند. مدتی است که این فناوری بخشی از شایعات مطرح شده در چند وقت اخیر است اما Videocardz اعلام کرده که آنها تأییدیه مربوط به اجرای ویژگی مذکور را در کارت گرافیک های سری Radeon RX 6000 دریافت کرده اند.

گمانه زنی ها در مورد فناوری Infinity Cache چندی پیش آغاز شد که اولین مشخصات برای سری Radeon RX 6000 به بیرون درز کرد. RedGamingTech اعلام کرد كه AMD با توجه به رابط های کمتر باس كه انتظار می رود سری RX 6000 از آن استفاده كنند می تواند از فناوری جدید Infinity Cache خود برای كمك به پهنای باند استفاده كند.

Videocardz نه تنها تأیید حافظه کش کمتر و در عین حال سریع موجود در پردازنده های گرافیکی RDNA 2 را دریافت کرده بلکه علامت تجاری این فناوری را نیز بدست آورده که دو روز پیش ثبت شده است. احتمال دارد که حافظه کش گرافیک های AMD با پهنای باند بالاتر به پردازنده های گرافیکی کمک کند تا با توجه به رابط باس کمتر و پهنای باند حافظه استاندارد عملا کمبود نداشته باشند.

گفته می شود که پرچمدار کمپانی AMD یعنی Radeon RX 6900 XT که قرار است از فناوری NAVI 21 خانواده BIG NAVI بهره ببرد ، از یک رابط باس 256 بیتی استفاده می کند. این کارت می تواند از حافظه 16 گیگابیت بر ثانیه استفاده کند که پهنای باند آن 512 گیگابایت بر ثانیه است.

با توجه به مقیاس 512 گیگابایت بر ثانیه ممکن است ناکافی باشد اما باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی در ساخت می شود. در همان زمان ، یک حافظه کش ثانویه به صورت Infinity Cache می تواند به پهنای باند حتی بالاتر کمک کند که عملکرد در بازی ها و برنامه های حرفه ای با وضوح بالاتر را افزایش می دهد.

مقایسه پردازنده های گرافیکی RTG پرچمدار AMD:

این فناوری امیدوارکننده به نظر می رسد اما باید منتظر ماند و دید که آیا واقعا در این نسل از گرافیک ها مورد استفاده قرار میگیرد یا خیر

AMD در تاریخ 28 اکتبر رسماً از خانواده کارت گرافیک های سری Radeon RX 6000 خود رونمایی خواهد کرد. نیمه دوم سال 2020 قطعاً زمان جالبی برای همه علاقه مندان به سخت افزار و پی سی گیمرها خواهد بود که مشتاقانه منتظر به روزرسانی رایانه های خود با بهترین سخت افزار هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.