عملکرد گرافیک های سریAMD RX 6000 هم رده با پرچمداران RTX 3000 خواهد بود

کمپانی AMD روز گذشته علاوه بر معرفی پردازنده های سری Ryzen 5000 اولین عملکرد آزمایشی کارت گرافیک های Radeon RX 6000 سری “Big Navi” را نیز به نمایش گذاشت.عملکرد گرافیک به نمایش گذاشته شده در چند بازی با وضوح 4K و نهایت اجرای تنظیمات گرافیکی در این بازی ها بسیار فوق العاده بود.

نمایش عملکرد کارت گرافیک AMD Radeon RX 6000 سری “Big Navi” RDNA 2 با وضوح 4K


به نمایش گذاشتن نمایش عملکرد کارت گرافیک AMD Radeon RX 6000 سری “Big Navi” RDNA 2 با وضوح 4K توسط دکتر لیزا سو مدیر عامل AMD نه تنها دیدگاه خوبی به پرچمداران این سری که از آنها به عنوان کارت گرافیک های Big Navi یاد میشود را برای علاقه مندان به وجود آورد بلکه چند معیار کارت را نیز در بالاترین تنظیمات ممکن با وضوح 4K نشان داد که خبر از اعتماد بالای کمپانی به کارت گرافیک های AMD Radeon RX 6000 در مقابل سری RTX 3000 انویدیا میباشد

اما برسیم به بازی هایی که روز گذشته تست انها به نمایش در آمد
ابتدا بازی Borderlands 3 با (کیفیت اجرای DirectX 12 Badass) سپس نوبت به Call of Duty: Modern Warfare با قابلیت اجرای DirectX 12 Ultra و بازی Gears of Wars 5 با قابلیت اجرای DirectX 12 Ultra Quality بود. در هر سه عنوان ، کارت Big Navi مطابق معیارهای نشان داده شده توسط AMD بازی ها را با 60 فریم در ثانیه با سرعت روان ارائه می دهد. AMD برای اجرای معیارها از پردازنده های Ryzen 5000 استفاده کرده و ما بسیار خوشحال هستیم که AMD راه حلی ویژه و البته با قیمت منطقی را برای گیمرها ارائه می دهد که عملکردی درجه یک در بازی ها بهره مند شوند.

طبق شایعات قبلی گزارش شده است که پرچمدار کارت گرافیک های سری Big Navi همان Radeon RX 6900 XT است و مبتنی بر معماری Navi 21 است. در مورد اندازه گیری های مقایسه ای به نظر می رسد عملکرد واقعاً نزدیکی به کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 3080 دارد که برای AMD بسیار چشمگیر است و اگر آنها بتوانند کارت گرافیک پرچمدار Big Navi را در حدود 499 تا 599 دلار قیمت گذاری کنند در این صورت بازار گیمر های خواهان تجربه 4K را تصاحب میکنند.

مقایسه پردازنده های گرافیکی RTG پرچمدار AMD:

طراحی کولینگ سری Radeon RX 6900 با سه فن کاربردی

در مورد خود طراحی ها ، طراحی خنک کننده پرچمدار Radeon RX 6000 با طراحی و رنگ آمیزی قرمز و سیاه شگفت انگیز به نظر می رسد. این کارت از نوع سه فن است و دارای یک هیت سینک آلومینیومی بزرگ است که در زیر آن کار گذاشته شده است.این کارت دارای یک لوگوی Radeon است و برش بزرگی نیز در یک طرف آن وجود دارد تا فن ها هوای گرم را خارج کنند.این کارت از دو کانکتور برق 8 پین بهره می برد و درگاه های نمایشگر شامل یک عدد USB Type-C یک عدد HDMI و 2 کانکتور DisplayPort هستند.

در پشت این کارت نیز یک صفحه فلزی به همراه یک براکت نگهدارنده برای نگه داشتن کولر در جای خود است. به نظر می رسد که مدل گرافیکی Radeon RX “Big Navi” در سری میان رده 2 فن خنک کننده استاندارد همانند مشابه خود یعنی NVIDIA RTX 3080 ارائه میدهد.

کارت گرافیک های سریAMD Radeon RX 6800/6700 با سیستم خنک کنندگی دو فن:

پس از ورود به گرافیک های میان رده ، سیستم خنک کنندگی کارت گرافیک ها تغییر میکند و سیستم خنک کننده کارت گرافیک با وجود شباهت طراحی فن های مدل RX 6900 XT اما از دوفن بهره میبرند و کمی جمع و جور هستند.

گفته می شود این سیستم خنک کنندگی برای کارتهای AMD Radeon RX 6800 یا Radeon RX 6700 طراحی شده است. این کارت از طراحی فن دو محوری برخوردار است و دارای آرم بزرگ “R” در وسط و روی فن ها نیز است که نشان دهنده نماد Radeon است.

این کارت همچنین دارای نشان Radeon با چراغ LED در طرفین است و دارای برش بزرگ برای تخلیه گرما از هیت سینک آلومینیومی است. دو کانکتور برق 8 پین برق روی کارت وجود دارد اما ممکن است اتصال 8 + 6 یا پیکربندی های متفاوت برای انواع مدل های بهینه سازی شده با قدرت بیشتر را ببینیم.

AMD در تاریخ 28 اکتبر رسماً از خانواده کارت گرافیک های سری Radeon RX 6000 رونمایی خواهد کرد. نیمه دوم سال 2020 قطعاً زمان جالبی برای همه علاقه مندان به سخت افزار و پی سی گیمر ها خواهد بود که مشتاقانه منتظر به روزرسانی رایانه های خود با بهترین سخت افزار هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.