حق ثبت اختراع جدید AMD به طراحی گرافیک های RDNA 3 اشاره دارد

حق ثبت اختراع جدید AMD به طراحی گرافیک های RDNA 3 اشاره دارد

آیا AMD معماری ماژول چند تراشه (MCM) را به گرافیک های RDNA 3 می آورد؟

به نظر می رسد حق ثبت اختراع جدید توسط AMD نشانه ای از آن باشد که سرانجام MCM یا به عبارتی معماری ماژول چند تراشه به گرافیک های RDNA 3 راه پیدا خواهد کرد.

MCM یا به عبارتی معماری ماژول چند تراشه در تاریخ 31 دسامبر سال 2020 دقیقاً همزمان با پایان سال میلادی به دفتر ثبت اختراع در ایالات متحده ارسال شده. این سند که توسط LaFriteDavid در توییتر علامت گذاری شده نشان می دهد که AMD قصد دارد نسل جدید گرافیک های خود را بر اساس معماری ماژول چند تراشه را جایگزین ساختار یکپارچه گرافیک های نسل قبلی خود کند.

از همان زمان صحبت در مورد ورود انویدیا به طراحی MCM با شایعه معماری Hopper ، و همچنین شایعات در مورد برنامه AMD برای انتقال به یک ساختار MCM گاهی توجه هارا به خود جلب میکرد

آیا طراحی ماژول های چند تراشه در آینده ممکن است؟
به گفته رسانه Wccftech ، یکی از مهمترین موانع طراحی MCM در گذشته ، تأخیر زیاد بین تراشه ها و بروز مشکلات در اجرای طراحی موازی تراشه بوده است.

به نظر می رسد AMD با استفاده از آنچه پیوند عرضی پهنای باند با پهنای باند می نامد ، این چالش ها را برطرف می کند. ظاهراً این اتفاق اجازه می دهد تا هر گرافیک مستقیماً با تأخیر کمتری با پردازنده و تراشه های همراه آن ارتباط برقرار کند.

با توجه به اینکه انویدیا و اینتل هر دو به دنبال MCM برای طراحی تراشه های خود همراه با AMD هستند به نظر می رسد MCM در آینده بخش جدایی ناپذیر از تراشه خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.